Hotel Zlatý Chlum - Česká Ves, JeseníkyJánského 7, CZ-790 81 Česká Ves, e-mail: info@hotel-zlatychlum.cz, web: www.hotel-zlatychlum.cz
CZ EN DE PL
Hotel Zlatý Chlum

Služby

Příjímáme platební karty


HOTEL ZLATÝ CHLUM

Propagujte i svojí stránku

TURISTIKA  JESENÍKY   hotel  ZLATÝ  CHLUM

            Červenohorské sedlo - Vřesová studánka - Šerák - Ramzová

Červenohorské sedlo je hlavní silniční spojnicí Jesenicka s vnitrozemím. Na sedle je řada turistických zařízení, lyžařských sjezdovek a běžeckých tratí. Červenohorské sedlo je i významným místem pro výchozí trasy do jesenických hor. Tato poloha Vám umožňuje při svém ubytování na hotelu ZLATÝ CHLUM navštívit i tuto oblast krásných jesenických hor.

Podle pověsti Vřesovou studánku (1313 m n.m.) objevil lovec, který v těchto místech pronásledoval zraněného jelena. Jelen, když se napil vody ze studánky, se uzdravil a zmizel lovci z očí. Nedaleko Vřesové studánky se nachází nepravý skalní útvar Kamenné okno, ze kterého se návštěvníkům nabízí krásný rozhled na Jesenicko, Pásmo Orlíka a Praděd. Vřesovou studánku najdete pod Červenou horou, asi na druhém kilometru turistické stezky Červenohorské Sedlo – Šerák.

Šerák je významným místem rozhledu na  Jeseník a dále pak do širokých polských rovin. Je zde stylová turistická chata. Z Šeráku lze sjet dolů do Ramzové sedačkovou lanovkou, případně i sejít po dobře značené turistické cestě.

V zimním období je oblast Červenohorského sedla a Šeráku a vlastně celé oblasti až k Ramzové a Ostružné, významným lyžařským lákadlem jak pro sjezdové lyžování tak i pro běžecké sporty. 

www.ado.cz/poutní/vresova studanka.htm

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Partneři : Hotel Zlatý Chlum - ELEKTROCENTRUM-DVOŘÁČEK  - . - Czechproduct.cz - levný nábytek MAXORION - YES agency - levné parfémy - Největší výběr dárků ! - PORSCHE CLASSIC CLUB ČR -